This website uses cookies. By continuing to use this website you are giving consent to cookies being used. Okay! Learn more

Centra Obróbkowe VMC High Speed

.

.

TWOJE ROZWIĄZANIE DO HSM!

Pionowe centra VMC HS należą do najnowocześniejszych na rynku obrabiarek przystosowanych do pracy z bardzo wysoką prędkością obrotową wrzeciona przy dużych wartościach posuwów w osiach. Obrabiarki VMC HS są najlepszym rozwiązaniem do obróbki HSM, dzieki zastosowaniu:

  • wrzeciona o maks. prędkościach 15 000 i 24 000 obr/min,
  • szybki przesuw – 40m/min,
  • przyspieszenia w osiach X/Y/Z – 0,5 g,
  • przyspieszenie w interpolacji – 1 g,
  • czas obróbki pojedynczego bloku przez sterowanie CNC – 0,5 ms.

Dzięki w/w cechom oraz wyjątkowej sztywności osiągniętej przez zastosowanie masywnych korpusów żeliwnych, centra te znakomicie sprawdzają się w obróbce twardych materiałów (stali hartowanych), jak i w szybkościowej obróbce innych materiałów, np.: aluminium. Obrabiarki te pozwalają na uzyskiwanie najwyższych gładkości powierzchni obrabianych oraz na perfekcyjne odwzorowanie kształtów w 3D. Standardowo zastosowano system czujników temperatury, dzięki którym kompensowane są wydłużenia w osiach Z i Y. Wszystkie wersje obrabiarek VMC HS wyposażone są w termostabilizację wrzeciona z chłodziarką, co pozwala na długotrwałą pracę z bardzo wysokimi prędkościami obrotowymi wrzeciona i wydłuża żywotność tego podzespołu.