AVIA na EMO 2017

Największe targi branży obrabiarkowej w Europie EMO 2017  już za nami. Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A. w dobrym stylu zaprezentowała się na tle międzynarodowej konkurencji.

 

Światową premierę miała obrabiarka X-5 MILLturn 5-osiowe uniwersalne centrum obróbkowe z funkcją toczenia. Flagowy model z oferty AVII cieszył się zainteresowaniem nie tylko zwiedzających ale także konkurencji. Funkcjonalność toczenia została uzyskana na cieszącej się rosnącym zaufaniem naszych Klientów modelem X-5 1300/630  z drobnymi modyfikacjami. Stół obrotowy o średnicy 630 mm został wyposażony w napęd silnikiem momentowym i charakteryzuje się 500 obr./min; moment pracy 770 Nm i moment hamuca 2500 Nm. Elektrowrzeciono KESSLER zostało wyposażone w hamulec hydrauliczny wykorzystywany przy operacjach toczenia. Optymalne wykorzystanie nowoczesnych narzędzi będzie możliwe dzięki ustawieniu głowicy uchylnej w jednej z trzech pozycji. Każda do obróbki toczeniem jest mechanicznie blokowana w celu zapewnienia sztywności.

AVIA od 2003 r. w sposób przemyślany rozpoczęła produkcję tokarek ze skośnym łożem aby obecnie cieszyć się wysokiej klasy obrabiarkami z jedną głowicą tokarską o szerokim wachlarzu opcji wykonania. Dostępne wersje posiadają niezbędne opcje poszukiwane przez Klientów w tym napędzane narzędzia, oś C, wrzeciono przechwytujące, oś Y realizowaną poprzez dodatkowy suport skośny (X1, X2) poprzez podajniki pręta, automatyzacje drzwi oraz załadunku i rozładunku detali. Prezentowaliśmy model AVIAturn 50MY, z którym można zapoznać się również w salonie wystawowym w Warszawie. Nowością z zakresu toczenia w tym roku była uniwersalna tokarka sterowana cyklami E-turn 40. Tokarka ze sterowaniem Heidenhain TNC 620 HSCI Manual Plus sprawdzi się niezawodnie w szkołach zawodu, małych warsztatach oraz większych firmach produkcyjnych jako obrabiarka wspomagająca. Możliwość pracy w trzech trybach pozwala wykorzystać E-turn 40 do pracy manualne, w trybie cykli oraz w uproszczonym trybie CNC. Zainteresowanie podczas targów EMO 2017 przerosło nasze oczekiwanie.

Tradycyjnie prezentowaliśmy nieustannie popularne i niezawodne uniwersalne frezarki CNC i konwencjonalne. Reprezentantami na targach były modele FNE 40P NC oraz FNX 30P. Obecnie dostępne są wykonania naszych frezarek w wersjach: konwencjonalnej (P); ze sterowaniem odcinkowym Heidenhain TNC 128 (P NC) w pełni CNC ze sterowaniem TNC 620 lub iTNC 530 (N).

Paletę naszej oferty zamykają Pionowe Centra Obróbkowe serii VMC. Najpopularniejszy model VMC 1000 cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców. Dopracowana konstrukcja znajduje uznanie Klientów nie tylko w kraju ale także zagranicą, m.in. w Niemczech, Szwecji, Hiszpanii, Węgrzech i Ukrainie.

Profesjonalnie przygotowana wystawa wymagała wysiłku i współpracy wielu osób. Serdeczne podziękowania dla Zarządu firmy a w szczególności Pana Prezesa za podjęcie decyzji o udziale naszej firmy w wydarzeniu branżowym o takiej randze. Równie wielkie podziękowania dla całej ekipy pracowników zaangażowanych w przygotowania oraz realizację naszego stoiska oraz jego obsługę podczas trwania wystawy. Dodatkowe podziękowania dla zespołu firmy AVIA-Deutschland wspierającej nasze działania.

Poniżej zamieszczam galerię ze zdjęciami wykonanymi podczas targów.

 

 

Maciej Owczarek

Dyrektor Handlowy

FOP AVIA S.A.