O firmie

Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A. została założona w 1902 roku i jest jednym z najstarszych polskich zakładów produkcyjnych. Od ponad 50 lat AVIA jest wiodącym polskim producentem wysokiej klasy obrabiarek, rozpoznawanym w całej Europie, a szczególnie w Niemczech gdzie pracuje ponad 4000 naszych maszyn.

Obecnie oferujemy szeroką gamę pionowych centrów obróbkowych, uniwersalnych frezarek CNC i konwencjonalnych oraz tokarek CNC ze skośnym łożem. Jesteśmy także producentem przekładni śrubowych tocznych, które wykorzystujemy w naszych maszynach i dostarczamy do wiodących na świecie producentów obrabiarek.

W procesie zarządzania naszym przedsiębiorstwem wykorzystujemy System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001.

Projekty nowych obrabiarek realizowane są przez własny dział Badań i Rozwoju. Połączenie wysoko wykwalifikowanych młodych inżynierów oraz doświadczonych konstruktorów, pracujących w AVII od wielu lat, tworzy wyjątkowe „środowisko” dla prac badawczo rozwojowych. W procesie konstrukcji nowych wyrobów wykorzystujemy systemy:

  • projektowania bryłowego (CAD-3D),
  • optymalizacji Metodą Elementów Skończonych,
  • komputerowo wspomaganego wytwarzania (CAM),

W siedzibie firmy w Warszawie działa centrum szkoleniowe wraz z salonem wystawowym, w którym organizowane są dwa razy w roku “Dni Otwarte” AVII.

Naszym celem jest nie tylko tworzenie i sprzedaż najnowocześniejszych obrabiarek, lecz także zapewnienie Klientowi kompleksowej obsługi obejmującej szkolenie, pełne wsparcie w zakresie serwisu i utrzymania maszyn, a także zapewnienie części zamiennych przez wiele lat po wyprodukowaniu maszyny.

Proces produkcji

Wszystkie części i zespoły, mające decydujący wpływ na ostateczną jakość naszych obrabiarek wykonywane są w zakładzie AVII w Warszawie. Poczynając od prac badawczo rozwojowych, przez obróbkę korpusów, wytwarzanie wrzecion i przekładni śrubowych tocznych, produkcję kabin, szaf elektrycznych i osłon prowadnic, aż do finalnego montażu maszyny.

Dzięki temu możemy być pewni, iż produkty, które oferujemy Klientom są najwyższej jakości i zostały wykonane według naszych założeń.

Kontrola jakości

Obrabiarki produkowane w AVII przechodzą szereg testów i prób odbiorczych przed wysyłką do Klienta. Dokładne pomiary geometrii i dokładności, kalibracja interferometrem laserowym, testy interpolacji kołowej przyrządem typu „ball-bar”, testy wydajnościowe oraz wielogodzinne testy pracy maszyny wykonywane są w trakcie procesu montażu obrabiarek AVII.

Każda maszyna dostarczana jest do Klienta wraz z załączoną metryką obrabiarki, w której można odnaleźć wyniki powyżej wymienionych testów. Co więcej, zawsze możliwe jest wykonanie prób odbiorczych z udziałem Klienta, wedle uzgodnionych procedur.

Dla akcjonariuszy